Батьки Євгена Шевальова

Родина Шевальових з друзями. Олександр Маркович та Віра Василівна – у першому ряду справа.

 

ОЛЕКСАНДР МАРКОВИЧ ШЕВАЛЬОВ народився 31 серпня 1832 року (19 серпня за старим стилем) у Москві. Вихованець сирітського ліцею, згодом закінчив Ніжинський ліцей (ймовірно, ліцей князя А. А. Безбородько у м. Ніжин Чернігівської губернії).

За спогадами нащадків, був він «людиною з культурними, передовими поглядами». Зокрема, поділяв погляди Вольтера та Руссо, захоплювався творчістю Миколи Гоголя.

Переїхав до Одеси і одного часу жив настільки бідно, що одного разу втік з товаришем з вікна будинку, коли господар прийшов вимагати платню за оренду.

Усе життя працював в Одеській управі діловодителем, маючи чин титулярного радника. Попри скрутне матеріальне становище, йому вдалося дати своїм синам вищу освіту.

Помер 15 січня 1911 року.

ВІРА ВАСИЛІВНА ШИМАНОВСЬКА була донькою дрібного поміщика, який мав землі десь у Бесарабській губернії. Завдяки її посагу, Шевальови змогли придбати ділянку на Французькому бульварі і збудувати там будинок.

Дача Шевальових позначена на кількох дореволюційних планах Одеси – нині це будинок за адресою Французький бульвар, 20. Здача кімнат в оренду стала одним із джерел доходу для родини Шевальових.

Віра Шимановська померла у другій половині 1918 року. Рік її народження невідомий, проте йдеться про кінець 1830-х або початок 1840-х років.

Дача Шевальових на карті Одеси 1919 років (видання М.Є. Фармаковської)